architektura

minimalistyczna architektura w lesie

minimalistyczna architektura w lesie

Autor: Hilberink Bosch Architects z Holandii

minimalistyczna architektura domu - dom leśny

Skład tego ekscytującego Dom w minimalistycznym stylu architektonicznym opiera się na pomyśle zwalonego drzewa i przypomina rzeźbę budowlaną. To było na skraju drogiego i pięknego obszaru leśnego? Leśny dom pomyślany jako związek między dwoma podstawowymi kształtami geometrycznymi. Podstawa ma kształt litery L i przedstawia powalone drzewo w linii prostej, „zrównoważone” u góry.

Hilberink Bosch Architekci – Leśny domek nocą

Hilberink Bosch Architects - minimalistyczna architektura

W tym przypadku jest minimalistyczny styl architektoniczny ukrywa i jednocześnie odsłania. Sekcja w kształcie litery L zawiera pomieszczenia mieszkalne w ciągu dnia. Dlatego ściana od strony ulicy ma solidny wygląd i jest nieprzenikalna, dzięki czemu mieszkańcy czują się bardzo komfortowo. Natomiast przestrzenie z widokiem na ogród i las pozostają bez przeszkód, ponieważ duże „przeszklone ściany” łączą salon z tarasem. Ta hojna praca okien zapewnia, że ​​projekt wnętrza od Leśny dom jest zalany światłem dziennym, z naciskiem na poczucie przestrzeni. Neutralna i biała aranżacja wnętrza gwarantuje maksymalizację tego efektu i zwrócenie uwagi na estetykę użytych materiałów w minimalistycznym designie jest sterowany.

minimalistyczna architektura z leśnego domu

Hilberink-Bosch - architektura minimalistyczna

Kanciasty projekt domu wyraźnie kontrastuje z jego naturalnym otoczeniem. Aby zachować skrajność, stosuje się jednak różne środki zaradcze minimalistyczna architektura jest połączony z ich środowiskiem. Poziome elementy konstrukcji – słupy, podpory, nawet układ boazerii – wszystko to tworzy wizualne połączenie z drzewami w lesie. Nawet od podłogi po sufit i przeszklone okna, wszystko odzwierciedla naturalny świat na zewnątrz. Dzięki temu obraz lasu naturalnie wtapia się w architekturę, jak w serii skomplikowanych ramek do zdjęć.

Waldhaus – minimalistyczny styl architektoniczny z zewnątrz

minimalistyczna architektura - na dziedzińcu

Wszystkie pokoje prywatne, tj. H. sypialnie i łazienki są sprytnie z tyłu konstrukcji. Ta drewniana konstrukcja stopniowo rozciąga się w górę i kończy jako dach wiszący dramatycznie nad tarasem. Taka aranżacja tworzy również silne wizualne połączenie między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną Leśny dom.

Leśny dom został oczywiście zaprojektowany tak, aby zapewnić mieszkańcom zarówno znaczną ochronę, jak i pełne korzystanie z urokliwego otoczenia.

Od Jaz

minimalistyczny design z leśnego domu

minimalistyczny styl architektoniczny - kominek

minimalistyczny wystrój wnętrz - domek leśny