architektura

Metalowy dach z rdzawą optyką kontrastuje z białą elewacją – dom w Phoenix

metalowy dach o rdzawym wyglądzie drewniany sufit projekt domu

Nowe budynki są często inspirowane klasycznymi budowlami z przeszłości. Kiedy tradycja spotyka się z nowoczesnością, powstają naprawdę imponujące budynki. Taki wynik osiągnęli architekci z The Ranch Mine w swoim ostatnim projekcie. Jest to nowo wybudowany dom nad Kanałem Arizona w USA, którego architektura inspirowana była typowymi kościołami misyjnymi. Dach z blachy falistej z elementami optycznymi w kolorze rdzy oraz czarne ramy okienne i drzwiowe tworzą fajny kontrast z jasną fasadą domu. W ten sposób klasyczny design jest interpretowany w nowoczesny sposób. Więcej o domu, jego architekturze i wystroju wnętrz dowiesz się z artykułu.

zardzewiały metalowy dach projekt domu tradycja nowoczesny

Dom położony jest w Phoenix w Arizonie w pobliżu znanego Kanału Arizona. Konstrukcja wygląda jak dwa mniejsze budynki z dwuspadowym dachem, które połączone są ze sobą płaskim elementem. Poszczególne kształty nadal różnią się kolorem i strukturą elewacji, która została zaprojektowana jako połączenie białych płyt betonowych i jasnej cegły. Najważniejszym wydarzeniem jest zdecydowanie metalowy dach o rdzawym wyglądzie, który jest również połączony z falistą powierzchnią. Zardzewiały dwuspadowy dach dodatkowo harmonizuje z ogrodzeniem, co ładnie dopełnia projekt domu i jednocześnie służy jako osłona prywatności.

otwarty salon drewniany sufit w ciepłych odcieniach

Wewnątrz domu, pod metalowym dachem o rdzawym wyglądzie, sufit pokryty jest ciepłym drewnem. Drewniany sufit w otwartej części dziennej tworzy wrażenie życia i kontrastuje z białymi ścianami. Przy urządzaniu salonu stosuje się jasne, naturalne odcienie, które nadają pomieszczeniu przytulną atmosferę. W otwartym salonie nadal znajduje się kuchnia i jadalnia, które zachwycają wysokiej jakości designem.

drewniany sufit nowoczesna kuchnia jadalnia akcenty miedź rdza

Nad lustrem kafelkowym wykonanym z płytek ceramicznych ze wzorem w jodełkę znajduje się okap o wyglądzie ciemnej rdzy, który jest zauważalny na pierwszy rzut oka. Kuchnia wyposażona jest w blaty Dekton, które zachwycają trwałością i eleganckim wyglądem. Wiszące lampy nad jadalnią i kran z drobnej miedzi zapewniają dodatkowe akcenty w pomieszczeniu.

metalowy dach rdza optyka nowoczesny dom ogród kominek zewnętrzny optyka rdzy

Przestronny salon został zaprojektowany z jadalnią na świeżym powietrzu z jednej strony i dużym wewnętrznym dziedzińcem z drugiej. Zielone trawniki i żwir na zewnątrz wyglądają nowocześnie w ogrodzie i zachęcają do odpoczynku. Ponadto, zardzewiały kominek w salonie to idealne miejsce na relaks na świeżym powietrzu.

metalowy dach w stylu rdzy dom jadalnia na dziedzińcu

sypialnia białe drewniane elementy rama okienna betonowa podłoga

projekt łazienki biała wanna prysznicowa

biały blat z marmuru w łazience

dom biała betonowa fasada ceglana fasada zardzewiały metalowy dach

Możesz dowiedzieć się więcej o architektach i ich projektach tutaj.