architektura

Mały domek Baltazar – pomysły na projekt domu

Dom Baltazara - fasada frontowa

Ten nowoczesny mały dom jest Dom Baltazara nazywa. Mały dom zaprojektowany przez Public Architects w La Jolla w Kalifornii. Architekci starali się jak najlepiej wykorzystać ograniczoną powierzchnię – dom jest przytulny i bynajmniej nie niewygodny. Architekci starali się odpowiednio wymodelować przestrzenie wewnętrzne. Rezultatem jest naprawdę ładny i wygodny dom Baltazar z wystarczającą ilością miejsca.

Pomysł na projekt małego domu

nowoczesna architektura - szklana fasada

Jeśli przestrzeń jest ograniczona i nie można budować dużej powierzchni w poziomie, jedyną alternatywą jest zbudowanie przestrzeni w pionie. Dlatego architekci zbudowali mały dom Baltazar na trzech poziomach. Na pierwszym piętrze znajdują się prywatne pokoje w domu. Ma mniejsze okna. Tutaj znajduje się główne wejście do domu – wchodzi się do domu przez duże szklane drzwi. Z tyłu domu znajduje się również przeszklone wyjście na taras.

Projekt zewnętrzny – dom Baltazar

nowoczesny projekt domu - taras na dachu

Piętro połączone jest z górną kondygnacją schodami zabudowanymi za ścianą. Drugie piętro z częścią dzienną ma duże okna, które wpuszczają dużo naturalnego światła i odgrywają istotną rolę w wentylacji pomieszczenia, podczas gdy ostatnie piętro ma niewielką, zadaszoną powierzchnię wykonaną z drewna. Na tym poziomie znajduje się taras, który może pełnić funkcję salonu.

Projekt wnętrz w małym domu Baltazar house

Dom Baltazara - wyposażenie wnętrz w małym domku

Beton, który został użyty do budowy domu, można zobaczyć w całym budynku. Części elewacji pokryte są drewnianymi deskami. Wnętrze składa się z małych mebli, w większości wykonanych z polerowanego drewna. Ściany pomalowane są na biało. Kolorystyka składa się z neutralnych tonów z kilkoma kolorowymi akcentami. Kolorowy obrazek służy jako dekoracja w prywatnym pokoju. Fajny? mały dom Baltazara, to wygląda bardzo przytulnie.

KH Christova

stylowy salon - dekoracja