architektura

Lustrzana fasada i dwuspadowy dach: centrum wystawowe BeiChen łączy tradycję i nowoczesność

Lustrzana fasada dwuspadowy dach z drewna wejście do centrum wystawowego chiny

Lustrzana fasada z pośrednim oświetleniem i dwuspadowy dach z drewnianymi elementami: centrum wystawowe BeiChen w Chinach sprytnie zachowuje równowagę między tradycją a nowoczesnością. Imponujący budynek łączy funkcjonalność i styl w jednym i inspiruje ponadczasowo elegancką koncepcją architektoniczną. To doskonały przykład efektownej, pełnej kontrastów gry. Udane kontrasty kształtują ogólny obraz: podczas gdy dach i zewnętrzne schody podkreślają zakrzywioną sylwetkę tradycyjnego chińskiego domu, hojnie przeszklona fasada pozostaje dyskretnie w tle. Przedstawiamy Wam projekt autorstwa PTArchitektów, którym utalentowany zespół zrobił już furorę w swoim rodzinnym kraju.

Lustrzana fasada pozwala, aby dwuspadowy dach uświetnił wielkie wejście

lustrzana fasada dwuspadowy dach chińskie klasyczne oświetlenie ogrodowe staw wieczorem

Dachy dwuspadowe są tradycyjnie ważną częścią chińskiej architektury. Architekci z PTArchitecs chcieli swoim projektem uhonorować architekturę Dalekiego Wschodu i dlatego postanowili w nowoczesny sposób zinterpretować dynamikę chińskiego dachu. Na przykład krokwie są zwężane i podobnie jak tradycyjne dachy dwuspadowe z prowincji Hainan są zwieńczone elementem wykończeniowym. W tym projekcie obficie wykorzystano również klasyczny materiał budowlany w Chinach – drewno. Dach centrum wystawowego wykonany jest z rodzimego drewna i tworzy wizualne połączenie między nowoczesnym budynkiem a pobliskimi tradycyjnymi chińskimi domami.

lustrzana fasada nowoczesna architektura z przodu

Lustrzana fasada z przeszklonymi powierzchniami bezpośrednio pod dachem tworzy ekscytujący kontrast z bogato zaprojektowanym dachem dwuspadowym. Zajmuje tylne siedzenie i sprawia, że ​​celebruje swoje wielkie wejście. Wiele okien nadaje dwuspadowemu dachowi unoszący się charakter i świętuje zwycięstwo lekkości minimalistycznej architektury nad grawitacją.

Lustrzana fasada jako nowoczesny akcent

lustrzana fasada staw ogrodowy z kamienia naturalnego światła podwodne

Całkowicie lustrzana fasada, którą znamy z wielu projektów budynków użyteczności publicznej, które zostały zbudowane na początku 2000 roku, należy wyraźnie do przeszłości. Niebezpieczeństwo jest zbyt duże dla małych zwierząt i ptaków, które nie widzą przeszkód na swojej drodze. Zamiast tego wielu architektów w Chinach decyduje się teraz na włączenie elementów lustrzanych do elewacji. Lustrzane balustrady i okna przełamują klasyczny wygląd budynku i wpuszczają dużo światła słonecznego do sal wystawowych. Subtelne drewniane elementy zdobią elewację na parterze i chronią wnętrze przed silnymi promieniami słonecznymi latem.

Woda odegrała ważną rolę w projektowaniu podwórka przed domem

lustrzana fasada staw ogrodowy kamień naturalny taras kostka brukowa zatopiony ogród

Podwórko od frontu stanowi wykończenie projektu architektonicznego. Charakteryzuje się harmonią pomiędzy poszczególnymi elementami: wodą, naturalnym kamieniem i oświetleniem. Minimalistyczny staw ogrodowy przyciąga wzrok zarówno w dzień, jak i wieczorem. W słońcu mozaika i naturalne kamienie tworzą ekscytujące akcenty na podłodze, a po zachodzie słońca w głębi mienią się podwodne światła. Mały zatopiony ogród pośrodku stawu oferuje miejsca do siedzenia dla zwiedzających. Lampiony ogrodowe oświetlają wieczorem ścieżki ogrodowe i nadają charakteru przestrzeni zewnętrznej.

lustrzana fasada schody zewnętrzne balustrada dach dwuspadowy

Duże przesuwne szklane drzwi dają możliwość stworzenia płynnego przejścia między wnętrzem a zewnętrzem w miesiącach letnich. Nawiasem mówiąc, w pokojach na parterze prawie nie ma ścian. Skomplikowane systemy regałów i drzwi przesuwnych mogą na życzenie organizatorów podzielić przestrzeń mieszkalną na różne strefy. W przeciwnym razie architekci postanowili, aby wnętrze było jak najbardziej otwarte. W dużym budynku znajduje się kilka powierzchni wystawienniczych z wygodnymi miejscami do siedzenia, sala wideo, restauracja i kawiarnia. W mniejszym mieszczą się biura personelu.

lustrzana fasada ogród staw ogrodowy trawnik tworzy podwórko

Projekt chińskich architektów PTArchitects fascynuje innowacyjną koncepcją, która łączy tradycję i nowoczesność w jednym. Od drewnianego dachu dwuspadowego, przez lustrzaną fasadę i balustrady, po minimalistyczny staw ogrodowy: poszczególne elementy tworzą harmonijny obraz ogólny, a jednocześnie tworzą ekscytujące kontrasty, które sprawiają, że centrum wystawowe w prowincji Hainan naprawdę przyciąga wzrok.

Lustrzana fasada ogrodowa ściana stawu oświetlona latarnia

lustrzane fronty szklane fronty drewniane akcenty bambusowy frontowy ogród

lustrzana elewacja betonowa ściana przed wejściem do centrum wystawienniczego

lustrzana fasada drewniany dach dwuspadowy, chińska konstrukcja

lustrzane pokoje fasadowe chińskiego centrum wystawowego

lustrzany projekt centrum wystawowego fasady

Lustrzana fasada nad planem budynku

lustrzane szczegóły elewacji budynku układ pokoju

lustrzana fasada domu dach dwuspadowy widok z tyłu

lustrzany projekt elewacji widok z boku przednie zewnętrzne schody

lustrzana fasada centrum wystawowego z widokiem z boku

lustrzana fasada dwuspadowy plan piętra dachu

Projekt autorstwa PTArchitekci