architektura

Jasne kolory dla oddziału banku w Japonii

Kolorowy oddział banku w Japonii elewacji

Banki zwykle nie kojarzą się z artystycznym wzornictwem i jasnymi kolorami, ale oto przykład przyszłościowego projektowania od firmy architektonicznej Emmanuelle Moureaux w Tokio, Japonia. Wykonałeś architekturę i aranżację wnętrz dla nowego oddziału Sugamo Shinkin Bank w Tokiwadai rozwinięty. To kreatywny i zabawny projekt z dużymi i małymi oknami piękne, świeże odcienie, które są wycinane w elewacji.

Ładny świeży oddział banku?

Kolorowy oddział banku w Japonii - drewniana podłoga

Budynek wyróżnia się jasne odcienie który identyfikuje rytmiczny zestaw okien. Nie, to nie jest typowy bank, ale zdecydowanie warto się nim zainteresować. Konstelacja liści w 24 różne odcienie na białych ścianach i oknach przecina się naturalną roślinnością prawdziwych drzew na dziedzińcach. Naturalne, sękate drewniane podłogi zapraszają do natury.

Oddział banku wygląda jasno i świeżo

Podwórko w oddziale banku w Japonii

Na drugim piętrze tej ultra nowoczesnej przestrzeni roboczej znajdują się  Recepcje, biura i 4 dziedzińce, natomiast trzecie piętro jest zarezerwowane dla personelu. Jest 7 zalanych światłem dziedzińców z Drzewa i rośliny kwitnące, ponieważ każdy pokój jest połączony ze wszystkimi innymi. Architekt Emmanuelle Moureaux twierdzi, że nienawidziła napięcia i nerwowości w bankach, dlatego zależało jej na stworzeniu przestrzeni, w której ludzie będą mogli swobodnie obcować z naturą i pracować. Myślimy, że jej się udało !

Kolorowy oddział banku w Japonii

Kolorowa aranżacja wnętrza w oddziale banku w Japonii

kolorowy oddział banku w Japonii

oddział banku w Japonii w nocy