architektura

Japoński dom projektowy w Minamiyukigaya – Projekt autorstwa Hugo Kohno

japońska architektura domu projekt innowacyjny projekt drewniane okładziny podłogi widok na zewnątrz

Tym razem prezentujemy Wam przebudowany japoński design house w Ōcie, który znajduje się w alejce obok ulicy handlowej w Minimiyukigaya. Graniczy z inną ulicą od wschodu oraz trzypiętrowym i jednopiętrowym blokiem mieszkalnym od południa. W budynku znajdują się dwie niezależne rezydencje – jedna dla matki, druga dla syna i jego rodziny. Zostały one zaprojektowane z zamiarem ostatecznego przekształcenia ich w jednostki na wynajem.

Japoński dom designerski dla całej rodziny

japońska architektura domu projekt innowacyjny projekt okładziny podłogowe z drewna plan piętra

Babcia zajmuje pierwsze piętro, jej syn, jego żona i dziecko są na drugim i trzecim piętrze. Na trzecim piętrze znajdują się pomieszczenia prywatne, takie jak salon i pokój dziecięcy, a także łazienka. Architekt zaprojektował tam pomieszczenia jako jedną całkowitą kubaturę.

japoński design architektura domu innowacyjny projekt drewniane okładziny podłogi widok z zewnątrz dach taras ekran prywatności

Piętro zostało również potraktowane jako pojedyncza bryła, aby zrobić miejsce na taras na dachu pierwszego piętra. Pomiędzy tymi dwoma tomami, dwa ciągłe obszary wyznaczają drugie piętro. Zazębiają się one jak kawałki układanki i obejmują otwarty salon zintegrowany z balkonem.

Japoński dom projektowy z innowacyjnym wystrojem wnętrz

japoński design architektura domu innowacyjny design panele drewniane podłogi krzesła wewnętrzne szara ściana

Aby wnieść jak najwięcej światła na pierwsze piętro, zespół pochylił zadaszenie piętra od strony południowej stromo w górę. Z tego powodu architekt przewidział dach ze świetlikiem na podwyższonej krawędzi. Na drugim piętrze skarpa ta staje się ukośną ścianą, która rozciąga podłogę tarasu na dachu w górę. Pełni w ten sposób funkcję osłony prywatności, zasłaniając widok z korytarza sąsiedniego budynku mieszkalnego.

japońska architektura domu projekt innowacyjny projekt okładziny drewniane podłogi krzesła wewnętrzne białe ściany

Drzewa posadzone wzdłuż podniesionej krawędzi dachu to typowe elementy domu o japońskim designie. Osłaniają one budynek od trzeciego piętra budynku mieszkalnego i wnoszą cętkowane światło. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się zmieniającym się światłem i zielenią.

Minimalistycznie zaprojektowane wnętrza

japoński design architektura domu innowacyjny projekt okładziny drewniane podłogi widok z zewnątrz dach taras wnętrze

Projektowanie architektury mieszkalnej w gęsto zabudowanych obszarach może naprawdę pokazać umiejętności architekta. W związku z tym japoński dom projektowy musi uwzględniać zarówno środowisko, jak i indywidualne potrzeby lokalnych mieszkańców.

Japoński design architektura domu innowacyjny projekt drewniana okładzina podłogi widok z zewnątrz dach taras światło ochrona prywatności!

W tym przypadku projektanci zastosowali nietypowy trójwymiarowy kształt, aby odpowiedzieć na sprzeczne wymagania zgodności z przepisami budowlanymi w zakresie wysokości budynku i światła i/lub przesłonięcia widoku. Ponadto należało wziąć pod uwagę prywatność i odległość od otaczających budynków. Ponadto w pomieszczeniach mieszkalnych należy zapewnić efektywne oświetlenie.

japoński projekt architektura domu innowacyjny projekt okładziny drewniane podłogi szkic planu planu,

Hugo Kohno Architect Associates