architektura

Instalacja architektury tymczasowej – Laureat A+ Awards 2013

Studio instalacji tymczasowej architektury 8/12 biblioteka

Internetowa sieć architektów „Architizer” co roku przyznaje nagrody A+. W sumie Nagrodzono 87 projektów budowlanych w 52 kategoriach. Jeden instalacja architektury tymczasowej z Studio 8 1/2 również zdobył nagrodę w głosowaniu publiczności. Instalacja architektoniczna to niewielka biblioteka książek artystycznych, oferująca mnóstwo przytulnych miejsc do siedzenia/leżeństwa, regały z książkami, czasopisma i gazety na półkach, a także komputer z bogatymi i szczegółowymi archiwami multimedialnymi i wideo współczesnych artystów.

Instalacja architektury tymczasowej w zabytkowym budynku

Nagroda architekta tymczasowej instalacji biblioteki 2013

ten instalacja architektury tymczasowej znajduje się w największym i najważniejszym pomieszczeniu starożytnej łaźni tureckiej (znanej również jako łaźnia turecka) w Płowdiwie w Bułgarii. Łaźnia to wyjątkowy zabytek z XVI wieku, zbudowany na jeszcze starszej łaźni rzymskiej. Biblioteka powstanie pośrodku, bezpośrednio pod kopułą. Dopełnieniem tego pomysłu jest spiralna konstrukcja drewniana. Wizualnie cała kompozycja wygina się wokół środka i wspina się po kopule do nieba.

nagradzana instalacja architektury tymczasowej

Nagroda architekta instalacji tymczasowej architektury 2013

Dwa poziomy, do czytania i przechowywania książek, są traktowane inaczej. Cała biblioteka wykonana jest w całości z drewna, zachowując jej naturalny wygląd. Budżet (1500 €) nigdy nie był przeszkodą, ale wyzwaniem dla studia projektowego. Dodano nowe oświetlenie, aby podkreślić pożądany wygląd. Zamontowano również oświetlenie skupiające się na najważniejszych elementach budynku – wnękach na ścianach i łukach kopuły.

Tymczasowa instalacja bułgaria studio 812 stara łaźnia turecka

Głównym celem było znalezienie kontrastu między starym a nowym. Warstwy tynku na ścianach i suficie, zimna cegła i ciepło naturalnego materiału jakim jest drewno. Całość instalacja architektury tymczasowej jest tworzony z ogromnym szacunkiem dla otoczenia, bo bez niego ten efekt nie byłby tak wyrazisty.

Laureaci nagród Architizer we wszystkich kategoriach: awards.architizer.com/winners/

 Tymczasowa instalacja historyczny budynek bułgaria  Tymczasowa instalacja architizer cena 2013 wybór publiczności

Lampa wisząca do montażu tymczasowej architektury drewniana konstrukcja

Tymczasowa instalacja architektoniczna kopuła zabytkowy budynek

Kontrast książek o sztuce tymczasowej instalacji architektonicznej

Montaż architektury tymczasowej ściany wapienne konstrukcja drewniana  historyczna architektura tymczasowa instalacja artystyczna

Tymczasowy szkic planu instalacji studio projektowe 812