architektura

Inny rodzaj domu z drewna: bale jako element muru

dom drewniany dwukondygnacyjny-weranda-rustykalny-projekt-przytulna-atmosfera

Chcielibyśmy przedstawić Państwu specjalny rodzaj domu drewnianego, w którym do murowania używa się bali. Buduje się podstawową konstrukcję z belek stalowych lub drewnianych, które następnie łączy się ze sobą ścianami wykonanymi z połączenia bali i zaprawy cementowej. Po co dokładnie ten typ architektury? Dom z drewna reprezentuje i jakie są jego zalety, chcielibyśmy wyjaśnić w tym artykule.

Zbuduj dom z drewna

budowa domu z drewna-szopa-pomysł-prosty-zrób-zrób-gont

Ten rodzaj domu z drewna jest szczególnie przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały. Dodatkowo mur zapewnia doskonałą izolację, co oznacza, że ​​dom w środku można szybko ogrzać, a także schłodzić. Ściany pochłaniają odpowiednią temperaturę i przechowują ją, aby można ją było ponownie uwolnić.

Dom z drewna – zalety tego muru

dom-drewno-naturalne-materiały-cement-zaprawa-okrągła-gałęzie-inspiracja-budynek-domu

Tym, którzy lubią wygląd domków z bali, z pewnością przypadną do gustu tego typu domki z drewna. Jej estetyka sprawia, że ​​dom cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ dzięki naturalnemu wyglądowi wydaje się przytulny. Rustykalny wygląd przypomina górskie chaty i jest zachęcający. Nie ma znaczenia, jak duży jest dom.

Zbuduj dom z kamienia i drewna

dom z drewna kamień-pomysł-chata górska-optyka-zalety-fasada

Ponadto ściany, tak jak zostały zbudowane, są również bardzo atrakcyjne we wnętrzach i nie jest konieczne dalsze tynkowanie. Jeśli nadal wolisz białe lub kolorowe ściany, możesz oczywiście otynkować i pomalować lub wytapetować je wewnątrz. To kwestia gustu i budżetu. Ten drewniany dom jest zatem elastyczną architekturą.

Dom z betonu i drewna

dom-drewno-gips-ściany-wewnętrzne-stolarki okienne-dom jednorodzinny-stymulacja

Budowa takiego domu z drewna jest tania w porównaniu z innymi wariantami, a także nie tak trudna. Wielu właścicieli zbudowało w ten sposób swoje domy bez wcześniejszego doświadczenia murarskiego. Jeśli i Ty odważysz się zbudować mur z cegły, możesz w ten sposób zaoszczędzić dla mistrza dużo pieniędzy, a to z kolei można zainwestować w inne rzeczy. Być może masz przyjaciela, który wie coś o murze i może pokazać ci, jak to działa.

Indywidualny projekt ściany

dom-drewno-okrągłe-pokoje-świetliki-fronty-okienne-sypialnie

W tym drewnianym domu nie ma dwóch takich samych ścian! Choć materiały są zawsze te same, każda ściana będzie miała indywidualny wygląd. Kształt i wielkość bali ulegają ciągłym zmianom, przez co ściany nie mogą wyglądać tak samo. Przy odrobinie wyobraźni możesz nawet tworzyć ciekawe projekty z bali podczas budowania.

Dom jednorodzinny z drewna o atrakcyjnym wnętrzu

dom-drewno-meble-rustykalne-ściany-projekt-spiralne schody-kominek

Możesz wybrać dowolny kształt bali. Odpowiednie są zarówno niecięte, okrągłe kawałki drewna, jak i klasyczne posiekane o trójkątnym kształcie. Wszystko zależy od tego, jaki wygląd lubisz najbardziej. Możliwy jest również kwadratowy kształt drewnianych belek. Oczywiście możesz równie łatwo łączyć kilka kształtów.

Wygodny wystrój wnętrz

dom-drewno-domek-z bali-styl-przytulne-jasne-wnetrze-rustykalne

Przed przystąpieniem do budowy tego muru należy rozważyć, czy bale powinny trochę wystawać, czy po prostu wykończyć zaprawą. Jeśli kłody wystają, tworzy to dodatkową teksturę i bardziej naturalny efekt. Jednak do użytku w pomieszczeniach zdecydowanie polecamy wersję płaską, aby można było łatwo postawić meble na ścianie i zawiesić obrazy prosto.

Małe domki do ogrodu

dom-z-drewna-okrągłego-pomysł-muru-muru-drewnianego

Jeśli latem chcesz spędzić dużo czasu w ogrodzie, możesz rozważyć dom z drewna. Sam określasz wielkość, możesz zbudować mały domek z bali i cieszyć się tam wolnym czasem. Konstrukcja doskonale nadaje się również do altan ogrodowych, zwłaszcza jeśli dom jednorodzinny to dla Ciebie za duży projekt.

Ładny dom z bali

dom-drewno-belki-pomysly-budynek-przyjazny dla srodowiska

Mur można również bardzo dobrze łączyć z innymi materiałami. Powyżej widzieliście już rustykalny dom, w którym elewację również ozdobiono naturalnym kamieniem. Nowoczesne budynki, które są w większości większe, również wykorzystują solidną stalową konstrukcję zamiast drewnianej ramy. Architekt powinien dokładnie obliczyć, który wariant jest w Twoim przypadku bezpieczniejszy.

Drewniana szopa

dom-drewno-szopa-ogród-budowa-okna-dachowe

Małe konstrukcje są dobrą alternatywą dla domu z drewna i nadają ogrodowi rustykalny wygląd. Szopa, w której można przechowywać narzędzia lub narzędzia ogrodowe to świetna i co najważniejsze praktyczna opcja. W ten sposób można zbudować nawet saunę. Wariant to świetna odmiana od klasycznej sauny, która wykorzystuje wyłącznie drewno.

Małe kłody drewna

dom-drewno-balkon-balustrada-atrakcyjna-architektura-energooszczędna

Do tego domu użyto mniejszych bali, które również lekko odstają. W połączeniu z drewnianą balustradą powstaje atrakcyjna weranda z widokiem na ogród. Dzięki temu możesz cieszyć się naturą dookoła. Decydując się na zakup domu z drewna, daj się dobrze doradzić po wybraniu wielkości domu.

Budynek z bali

dom-drewno-nowoczesne-stal-konstrukcja-rusztowania-ściany

Tutaj możesz ponownie zobaczyć, jak ułożone są logi. W tym przypadku dzienniki są okrągłe, ale nie zmienia to technologii. Poniżej przedstawiamy budowę centrum, które chcielibyśmy Państwu zaprezentować. To dowód na to, że dom z drewna też może wyglądać nowocześnie. Więc fani minimalizmu mogą się na niego spodziewać.

Zaprojektuj nowoczesny drewniany dom

dom-drewno-nowoczesny-arcus-center-uczelnia-studentow-architektura-studio-korytarz

Centrum Arcus zostało opracowane przez Studio Gang i znajduje się na terenie kampusu uniwersyteckiego. Jego celem jest zbliżenie studentów, wykładowców i gości. Jego kształt został odpowiednio dostosowany. Drewniany dom ma kształt trójosiowy z trzema wejściami. Jedna z nich prowadzi do akademików, druga do okolicznych budynków, a trzecia do lasu graniczącego z kampusem uniwersyteckim. Jako podstawową konstrukcję użyto stali.

Dom ze stali i drewna

dom-drewno-minimalistyczne-fronty-okien-kampus-projekt-studio-nawy-projekt

W centrum zaprojektowano różne obszary. Oprócz miejsca spotkań do rozmów jest też kuchnia. Ponadto mniejsze sale konferencyjne i obszary do pracy oferują możliwość bardziej kameralnych spotkań. Drewniany dom ma również duże fronty okienne, które wpuszczają do pomieszczeń dużo światła dziennego, tworząc w ten sposób otwartą atmosferę.