architektura

Genialny nowoczesny dom na hiszpańskim wybrzeżu

Zaprojektowany przez architekt Marià Castelló

Mały, ale mistrzowsko wymodelowany, ten piękny dom na hiszpańskim wybrzeżu stoi na wyspie Formentera. Dzięki sielankowej lokalizacji i bezpośredniemu widokowi na ocean, dom oferuje zapierającą dech w piersiach panoramę.

genialny nowoczesny dom na plaży - front

Prostą konstrukcję domu podkreśla i uzupełnia fantastycznie zaprojektowany baldachim z listew. Nie tylko praktyczne, ale także bardzo dobrze ustawione, aby tworzyć zjawiskowe, zmienne wzory światła i cienia przed wejściem i na ścianach. Ten efekt tworzy ekscytującą atmosferę i jest jedyną dekoracją, która to robi mały dom na wybrzeżu wymagania. Całkowicie minimalistyczny design i design, w którym funkcja determinuje formę. Nie potrzebujesz już niczego, nie powinieneś niczego odbierać.

Nowoczesny dom na hiszpańskim wybrzeżu

nowoczesny domek na plaży - dach ochronny

Nowoczesny dom na wybrzeżu powstał na miejscu starszego budynku. Środowisko jest czyste i przyjemnie zachowane. Poza dwiema dużymi sosnami w „domowym ogrodzie” nie ma innych roślin. Efekt wysokich sosen oprócz geometrycznego kształtu mały dom na wybrzeżu  zapiera dech w piersiach. Mimo, że nieruchomość nie jest odizolowana i w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sąsiedzi, dom sprawia wrażenie cichego miejsca. Mianowicie został zaprojektowany dla nauczyciela, który chce odpocząć od napięcia w klasie.

nowoczesny dom na plaży w Hiszpanii - innowacyjna fasada

Plan tego Dom na wybrzeżu jako podstawę wykorzystał fundament oryginalnego budynku. Z tego powodu architekci musieli użyć kreatywnych sposobów zaprojektowania ograniczonej przestrzeni, aby spełnić wszystkie życzenia właściciela.

Otwarty salon jest najbardziej przestronnym pomieszczeniem w domu. Dzięki dużym przesuwnym oknom łączy się płynnie z wejściem, dzięki czemu zapewnia elastyczność między wnętrzem a zewnętrzem. W tym pokoju znajduje się kącik do wypoczynku i jadalnia. Do kuchni prowadzi przesuwana ściana. Pokoje prywatne, takie jak łazienka należąca do sypialni czy gabinet, są bardziej ustronne, ale oferują piękne widoki.

Genialny dom na hiszpańskim wybrzeżu

genialny domek na plaży - dekoracja wnętrz w salonie

W wystroju wnętrz tego nowoczesny dom na wybrzeżu dominującym kolorem jest biel, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. Solidna, polerowana posadzka z wapienia nadaje również temu weekendowemu domowi poczucie luksusu. Drewniane meble, w tym łóżko, są „wbudowane” w ciepłych kolorach. W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych materiałów, takich jak drewno i kamień, w łazience stosuje się metal.

genialny dom na plaży w Hiszpanii - łazienka

Chociaż dom został zbudowany przy napiętym budżecie, wygląda elegancko i stylowo.

 Największym atutem tego uroczego domku na wybrzeżu pozostaje lokalizacja i wspaniały widok na ocean. Można go podziwiać również z płaskiego dachu, który został specjalnie do tego celu wzmocniony.

przez Jaz

genialny dom na plaży - sypialnia