architektura

Futurystyczny dom w Kalifornii

Zaprojektowany przez Christophera Daniela

futurystyczny design - biała fasada

Koreański projektant Christopher Daniel zaprojektował ten niesamowity dom zwany California Roll House. Projekt reprezentuje futurystyczny dom, który został zbudowany z prefabrykowanych części i jest odpowiedni na suchą pogodę. Główną ideą tego innowacyjnego projektu jest wykorzystanie nowych materiałów i technologii do stworzenia ultranowoczesnego, energooszczędnego domu.

Futurystyczny dom – innowacyjny projekt

ekscytujący minimalistyczny design

Konstrukcja domu ma pewne charakterystyczne cechy, dzięki którym można go rozpoznać. Innowacyjna, elastyczna konstrukcja umożliwia konwersję – to futurystyczny dom można ją zwijać i wysuwać. Kiedy jest „zawinięty”, powstają ściany i dach, które chronią wnętrze. Materiał, z którego zbudowano dom, odbija ciepło słoneczne, oszczędzając w ten sposób energię. „Muszla” otacza cały budynek z wyjątkiem dwóch szklanych ścian. Przezroczystość szklanej elewacji można regulować elektronicznie. To futurystyczny dom wsparty jest konstrukcją wzmocnioną włóknami węglowymi.

Futurystyczny dom w Kalifornii

elegancka szklana fasada - futurystyczny wygląd zewnętrzny

futurystyczne schody na zewnątrz

To futurystyczny dom składa się z dwóch kondygnacji, na które prowadzą otwarte schody. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie i odsłania się przestronna część dzienna. Na piętrze znajduje się kuchnia, jadalnia i salon o niezwykle minimalistycznym wystroju. Nowoczesne schody prowadzą na piętro i do sypialni. Wszystkie wnętrza pomalowane są na biało. Światło słoneczne wpada przez szklaną fasadę i inne małe otwory w „powłoce”. Nowoczesny system oświetla futurystyczny dom i sprawia, że ​​wydaje się on niemal pozaziemski.

KH Christova

nowoczesny minimalistyczny dom o futurystycznym designie

nowoczesny minimalistyczny projekt domu

nowoczesna futurystyczna fasada

nowoczesna biała fasada

nowoczesne futurystyczne drzwi automatyczne

futurystyczny projekt

nowoczesne oświetlenie w futurystycznym domu

futurystyczne oświetlenie

nowoczesne futurystyczne wnętrze

nowoczesne minimalistyczne wnętrze