architektura

FORÊT II- Pawilon wystawienniczy zbudowany z przetworzonych europalet

FORÊT II Phill Allard Justin Duchesneau zbudował europalety z recyklingu

FORĘT II to nowa instalacja miejska autorstwa architekta i nauczyciela Justina Duchesneau i Filipa Allarda, który jest artystą wizualnym dla Escales Improbables de Montréal. Wykonane z przetworzonych europalet, sześcian jest miejscem spokojnej medytacji i refleksji w środku miasta. Zalany światłem tymczasowy pawilon, zbudowany z 810 Palety euro, reprezentują miejsce, w którym powinno znajdować się duże drzewo.

 Instalacja artystyczna zbudowana z przetworzonych europalet

zbudowany z przetworzonych palet euro architektura wejście 810

Justin Duchesneau i Philippe Allard pracowali razem nad projektami od 2009 roku, a FORĘT II (lub Forest II) został dopiero niedawno ukończony. Duet zbudował pawilon wystawowy na festiwal Escales Improbables de Montréal. FORĘT II jest sześcienną przestrzenią, zbudowany z europalet, z lekkim drewnianym dachem. Pawilon ma cztery wejścia, które są wyrównane z punktami kardynalnymi, a cztery ławki wewnątrz zapewniają spokojną przestrzeń do refleksji. Przez dach i ściany wpada światło dzienne. Drewniane palety sprawiają, że pomieszczenie jest lekkie i przewiewne.

Pawilon zbudowany z przetworzonych europalet

pawilon wystawienniczy zbudowany z 810 europalet lekki dach

Zarówno Duchesneau, jak i Allard są dotknięci wyzwaniami ekologicznymi i stworzyli wiele publicznych instalacji artystycznych i rozwiązań architektonicznych z znalezionych materiałów i przedmiotów. Allard tak opisał ich instalację: „Reprezentuje pusty i symboliczny kształt drzewa w kostce ze starego drewna.Instalacja jest imponującym budynkiem wykonanym ze światła, ponieważ europalety są puste. Palety wykonane przez drzewa są z kolei przekształcane w reprezentację drzewa, a ostatecznie są poddawane recyklingowi i oddawane ziemi.”

Architektura wykonana z drewnianych palet

pawilon zbudowany z architektury z recyklingu europalet

Dach konstrukcji

zbudowany z przetworzonych europalet foret II łaty dachowe

810 europalet w instalacji artystycznej

FORĘT II zbudowany z przetworzonych europalet instalacja artystyczna

Miejsce do myślenia   FORĘT II zbudował ławki do myślenia na europalety z recyklingu

pomysły na meble z palety euro