architektura

Ellis Residence – nowoczesny ekologiczny projekt domu

Projekt autorstwa Coates

projekt domu przyjazny dla środowiska - elewacja

Ten projekt domu przyjazny dla środowiska, projekt architektów von Coates, znajduje się na Bainbridge Island w stanie Waszyngton. Budynek otoczony jest naturalnym pięknem, aw oddali widać Puget Sound i panoramę Seattle. Projektanci w pełni wykorzystali lokalizację i wykorzystali swoją kreatywność, aby zaprojektować elegancki, nowoczesny i energooszczędny dom.

nowoczesna architektura – projekt domu przyjazny dla środowiska

architektura ekologiczna - dom w lesie

Rezydencja Ellisa jest pierwsza projekt domu przyjazny dla środowiska, który został certyfikowany jako „Platinum House” poza Seattle. Oszczędza 70% energii zużywanej przez przeciętny dom budowlany. To niezwykłe osiągnięcie jest możliwe dzięki kilku innowacjom. Na dachu zainstalowano instalację fotowoltaiczną, zainstalowano system solarny do ciepłej wody, specjalnie uszczelniono okna, a dach posadzono w celu zaoszczędzenia jak największej ilości energii.

ekologiczny projekt domu z USA

Ekologiczny wystrój wnętrz w salonie

Wiele uwagi poświęcono planowi budowy. Widzimy, jak wnętrze zamienia się w ogród z mnóstwem drzew, zieleni, ścieżek i miejsc do siedzenia. Część zewnętrzna jest również poświęcona naturze, gdzie zastosowano wyłącznie przyjazne dla środowiska materiały budowlane. To dom przyjazny dla środowiska składa się z dwóch różnych budynków. Mniejszy obejmuje garaż, parking, magazyn, piwnicę na wino i stół warsztatowy. Na parterze znajduje się kuchnia, pokój relaksacyjny oraz łazienka.

nowoczesny wystrój wnętrz z USA

dom przyjazny środowisku - salon

Drugim budynkiem na mapie jest to dom przyjazny dla środowiska sam, który został zbudowany na dwóch poziomach. Poziom pierwszy podzielony jest tematycznie na dwie strefy: dużą część dzienną, kuchnię, jadalnię, salon, bibliotekę oraz dużą sypialnię połączoną z łazienką. Na piętrze znajduje się kolejna biblioteka i kolejna sypialnia. Wystrój domu oparty jest na drewnie i łagodnych, ciepłych tonacjach, które są pięknie rozświetlone światłem dziennym. Wewnątrz panuje spokojna atmosfera współgrająca z otaczającą roślinnością. Właśnie z tego punktu widzenia ten nowoczesny i dom przyjazny dla środowiska wymagania.

KH Christova