architektura

Żelazny dom

autorstwa architekta Johnsena Schmalinga

nowoczesny projekt wiejskiej rezydencji - żelazny dom

To nowoczesny dom zbudowany na fundamentach starszego budynku. Zaprojektował go architekt Johnsen Schmaling. To dom, który łączy w sobie prostotę, prywatność i wyrafinowanie. To także prawdziwy przykład na to, jak zabrać przestarzałe konstrukcje, przeprojektować je i sprawić, by były funkcjonalne.

Ciekawa aranżacja wnętrza – żelazny dom

stylowe nowoczesne wnętrze w części dziennej

Budynek jest częścią wiejskich domów z lat 70., które zostały wzniesione na wiosnę w parku przyrody Prairie w stanie Wisconsin. To Dom korzystał z podstaw starego wiejskiego domu. Nowa struktura oferuje mieszkańcom duży obszar prywatny. Na trzech ścianach domu zamontowano stalowe płyty. Ostatnia ściana skierowana na południe pozostaje otwarta na patio. To jest tył domu, z którego roztacza się ładny widok na naturalny las.

To Dom składa się z dwóch poziomów. Poziom nad ziemią ma kształt prostokąta. Piwnica przeznaczona jest na garaż i można się do niej dostać tylko z jednej strony domu. Od frontu zbudowano zewnętrzną klatkę schodową, która prowadzi do małego, lśniącego przeszklonego foyer. Przeszklona fasada tworzy na dachu rodzaj obserwatorium. Lekko pochylony dach wsparty jest na wiązarach stalowo-drewnianych. Wszystkie segregatory we wnętrzu dostosowane są do kolorystyki wystroju wnętrza.

  ciekawa aranżacja wnętrza salonu

ciekawe wnętrze - salon

Eisenhaus wygląda prosto i nowocześnie. We wnętrzu bardzo dobrze miesza się polerowane i matowe powierzchnie, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się bardziej żywe. Przez okna wpada słońce, a światło łagodzi ciemny, naturalny kolor pomieszczeń.

KH Christova

stylowy minimalistyczny wystrój wnętrz