architektura

Ekologiczna minimalistyczna architektura autorstwa Luigi Valente

Aktywny biomonitoring w Gronmo w Norwegii

Minimalistyczna architektura to preferowany styl do renowacji Gronmo, tylko 12 kilometrów od stolicy. Fascynujący i ambitny projekt powstał na zlecenie miasta Oslo. Spektakularne obrazy, które tutaj pokazujemy, są propozycją architekta Luigiego Valente, aby przekształcić tę dzielnicę z brudnego, niezdrowego wysypiska w ekologiczny kompleks.

minimalistyczna architektura autorstwa Luigi Valente

nowoczesna architektura - ciekawy pomysł

Projekt Gronmo obejmuje działania takie jak recykling i produkcja energii z odnawialnych źródeł energii. Dalszy rozwój projektu obejmuje również budowę flagowego obiektu jako swoistego centrum kulturalnego. Centrum Kultury pokazuje wszystkie charakterystyczne cechy minimalistyczna architektura i przyjemnie jest cieszyć się tym lokalnie, w kraju i za granicą.

nowoczesna minimalistyczna architektura

innowacyjna ciekawa minimalistyczna architektura

Ten projekt jest niezwykły nie tylko dlatego, że daje nam najbardziej ekscytujące przykłady minimalistyczna architektura prezentowane, ale także dlatego, że łączy w sobie elementy innowacyjnej architektury i biologii. Holistyczne podejście architekta do projektu i trwałości tego projektu obiecuje, że Gronmo będzie doświadczeniem pod każdym względem. W tym celu Luigi Valente wbudował system biomonitoringu, który pasuje do minimalistycznego designu i kontroluje jakość powietrza.

Ekologiczna minimalistyczna architektura

Ekologiczny minimalistyczny design

W artykule o minimalistyczna architektura termin biomonitoring może brzmieć nielogicznie, a nawet zbyt naukowo. Opisuje jednak bardzo prostą koncepcję. W tym przypadku porosty były w minimalistyczna architektura posadzone. Porost to niewielka forma biologiczna, która może przetrwać tylko przy dobrej jakości powietrza. Porost działa jak wskaźnik – jeśli powietrze zostanie zanieczyszczone, porost wyschnie i umrze. Dlatego ważne jest, aby zachęcać do wzrostu porostów – a minimalistyczna architektura odgrywa w tym ważną rolę.

minimalistyczna architektura w Norwegii

Ekologiczny minimalistyczny design z Norwegii

Zbudowane z masywnych prostokątnych bloków z lokalnych materiałów, centrum kultury najlepiej pokazuje funkcjonalność minimalistyczna architektura. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby jej elementy współgrały wizualnie z praktycznymi zastosowaniami. Na przykład woda, która przepływa przez konstrukcję, jest poddawana recyklingowi i wykorzystywana jako źródło energii. Jednak nawet bez tego aspektu to centrum kultury przyczynia się do nowego dynamicznego i energetycznego środowiska.

Ekologiczny minimalistyczny pomysł na projekt - plan

Luigi Valente celowo wykonał swoją rzeźbę z materiałów pochodzących z recyklingu i jako pierwszy pokazał, jak to się dzieje minimalistyczna architektura może stać się bardzo dobrą podstawą dla przyszłych ekologicznych konstrukcji.

Od Jaz