architektura

Eko dom w lesie

Eko dom - nowoczesna architektura - drewniana elewacja

Ten schludny drewniany dom znajduje się w San Harbour w stanie Nowy Jork. Jest to stary budynek, który został odnowiony przez architektów Jendretzki. Nazwa dzielnicy, w której znajduje się ten dom, to „Berg-Elend”. Daje fałszywe wrażenie nieprzyjemnej okolicy, otoczenie jest bardzo piękne i spokojne, położone w lesie liściastym, który zmienia widok o każdej porze roku. Pomysł na renowację tego starego domu potwierdza koncepcja na Ekologiczny dom, który jest nowoczesny i wiejski, inspirowany naturą i ma uczciwą cenę za swoje atuty, dodał.

Ekologiczny dom w lesie

Eko dom - nowoczesny projekt domu - drewniana ściana

To Ekologiczny dom ma dwa poziomy. Plan piętra wygląda niecodziennie. Na piętrze z jednej strony znajduje się sala medialna, sala do ćwiczeń, pralnia i pomieszczenie techniczne, az drugiej sypialnia, którą oddziela szeroki domek przy basenie. Na drugie piętro można dostać się schodami wewnętrznymi lub zewnętrznymi. Salon i jadalnia sąsiadują z pozostałymi trzema sypialniami. To Ekologiczny dom ma ładny duży portal i kilka platform.

ekodomowy las – aranżacja wnętrz

Dekoracja wnętrz w eko-domu - ciekawa kamienna ściana

Główny materiał tworzący całość Ekologiczny dom wykonane jest z drewna. Drewno jest widoczne w całym domu i tworzy przytulną atmosferę. Ładnie komponuje się z otaczającym go lasem. Drewno dominuje również we wnętrzu. Kolorystyka wnętrza to biel, brąz i beż, co tworzy przyjemną atmosferę

Ten Ekologiczny dom jest również zaprojektowany jako budynek przyjazny środowisku. Posiada panele słoneczne na dachu, które zbierają światło słoneczne i przekształcają je w energię dla domu. Jest też kanał burzowy. Wreszcie, większość drewna użytego do jego budowy to drewno z odzysku i kompozyty drzewne. Korek jest również używany jako materiał ekologiczny.

Dzięki prostemu, nowoczesnemu wyglądowi i przyjazności dla środowiska ten dom pozostaje niedrogi nawet w swojej lokalizacji.

autor: Kristina Christova

nowoczesny salon - elegancki wystrój wnętrz

nowoczesne wnętrze - jadalnia

Villa Wienberg – wyremontowany dom jednorodzinny charakteryzujący się kontrastami