architektura

Dom w locie ptaków Bernardo Rodrigues

Oryginalność i praktyczność

nowoczesna-architektura-dom-na-lot-ptakow

Dom w locie ptaków Bernardo Rodrigues to ekskluzywne arcydzieło, które pokazuje bogactwo pomysłów w aranżacji wnętrz i na zewnątrz. Budynek, oprócz swojej oryginalności i funkcjonalności, stanowi niezwykły wkład w najnowszy trend w architekturze na piękny, wygodny i bezpieczny dom.

Dom w locie ptaków Bernardo Rodrigues – przegląd

nowoczesna-architektura-Bernardo-Rodrigues

Bernardo Rodrigues to portugalski architekt, który słynie z niesamowitego podejścia do lepszego i przyjemniejszego stylu życia, jeśli chodzi o własne pomysły projektowe. Jego najnowsza praca nosi tytuł „Dom w locie ptaków”. Budynek znajduje się po północnej stronie wyspy S. Michael na Azorach. Obszar ten znany jest z częstych deszczowych dni i stałego wiatru. Architektura i wygląd zewnętrzny kryją się za niesamowitymi? Dom w locie ptaków została dostosowana do tego specyficznego klimatu, a teraz prezentuje wyjątkowe otoczenie w pięknej okolicy.

Dom w locie ptaków – poleć z nami na wirtualną wycieczkę

Dziwny kącik-czytelni-projekt-Bernardo-Rodrigues

Dom w locie ptaków Bernardo Rodrigues jest zbudowany w oryginalny sposób, aby wytrzymać zły wpływ ciągłych wiatrów i stałej wilgotności. Portugalski projektant osiągnął to, tworząc parę skrzydeł, które są połączone w naturalny i efektowny sposób. Ponadto dziwny budynek oferuje kilka różnych kształtów i rozmiarów patio, które również zostały umeblowane i udekorowane zgodnie z konkretnym pomysłem. Przeszklone ściany i duże okna utrzymują połączenie między zamkniętymi przestrzeniami a pięknem natury na świeżym powietrzu.

szklane-elementy-dom-na-lot-ptakow

Pierwsze piętro domu Bernardo Rodriguesa podzielone jest na kilka stref. Główne strefy to ogólne przestrzenie, takie jak piękny salon, mała kuchnia w stylu vintage i nowoczesna jadalnia. Również na parterze budynku znajdują się trzy oddzielne pomieszczenia do wypoczynku. Strefy te są ustawione z pojedynczym hamakiem lub zwykłą kąpielą – możesz po prostu położyć się i poświęcić na cały dzień kontemplacji.

Projekt sufitu

nowoczesna-architektura-obiektu

Piętro w Dom w locie ptaków Bernardo Rodrigues składa się z przestrzeni prywatnych i zamkniętych. Oto strefa budynku, w której projektantka wolała umieścić kameralne sypialnie dla domowników. Dekory są na tyle lekkie i proste, aby zachować przytulną atmosferę. Parkiet łączy się z wygodnymi meblami z miękkiego adamaszku i minimalistycznym wzornictwem.

Dom na locie ptaków – akcenty w wystroju zewnętrznym

Dom-na-lot-ptaków-fasada

Możemy wymienić dwa ważne akcenty w wyglądzie zewnętrznym. Bernardo Rodrigues podkreśla połączenie kilku tarasów na zewnątrz budynku, wykorzystując ogromny basen jako kontrast. Jednak zielony obszar na wewnętrznym dziedzińcu jest zachęcający i wystarczająco przytulny, aby pomieścić kilka dodatkowych hamaków, ławek i leżaków z parasolami na te gorące letnie dni.

na dachu

Dom-na-lot-ptaków-taras na dachu

Dach Dom w locie ptaków Bernardo Rodriguesa staje się strefą wykluczenia ze środowiska miejskiego całego planu budowy. Na dachu nie ma nic szczególnego – po prostu ogromna otwarta przestrzeń, na której możesz robić wszystko, co chcesz pod gwiazdami w nocy lub w słońcu w ciągu dnia. Dach jest jednak wystarczająco zabezpieczony, abyśmy mogli stwierdzić, że jest to element istotny dla architekta.

Abigail

Dziwne patio na dachu

Dach na patio

Spadzisty dach

minimalistyczne-meble-drewniana podłoga

basen

nowoczesna-niezwykła-architektura

Dom-w-locie-ptaków-Bernardo-Rodrigues