architektura

Dom sztuki składania papieru – niepowtarzalny projekt wiejskiego domu

autorstwa architekta Janes D Burnside

Innowacyjna architektura domu sztuki składania papieru

Dom sztuki składania papieru to nowoczesny budynek mieszkalny zaprojektowany przez architekta Janes D Burnside. Znajduje się w Irlandii Północnej, w Kells. Lokalizacja ma sielankowe krajobrazy do zaoferowania temu uroczemu domowi. Jest zielona i pełna drzew liściastych i małych roślin. Dom jest bardzo dobrze oświetlony, a przez niskie okna z okien roztacza się ładny widok na okolicę.

Nowoczesny projekt domu wiejskiego – dom sztuki składania papieru

innowacyjna budowa domu - dom sztuki składanej z papieru

To Dom sztuki składania papieru ma tylko jeden poziom i dlatego potrzebuje więcej miejsca na podłodze. Aby uniknąć nudnego prostego wyglądu rozłożystego parterowego budynku, architekci projektują dom w ciekawszy sposób, wykorzystując efekt niecodziennego porządku. Pomysł jest naprawdę bardzo prosty. To Dom sztuki składania papieru składa się z ośmiu różnych elementów – każdy ma kształt wiejskiego domu. Połączone są mostem. Po jednej stronie mostu znajduje się pięć domów, a po drugiej trzy kolejne. Te dwie grupy tworzą główną część domu, który w rzeczywistości wygląda bardziej jak dwa domy połączone tym samym stylem i koncepcją.

nowoczesny wygląd zewnętrzny – innowacyjny wiejski dom

nowoczesna konstrukcja domu papier składany dom sztuki staw

Spadziste dachy wszystkich domów pozwalają na własny wizerunek budynku. Elewacje pomalowane są na biało, a dachy pokryte ciemnoszarymi dachówkami. Okna są duże i zajmują znaczną część elewacji, na której znajdują się pomieszczenia mieszkalne. Więcej prywatnych części Dom sztuki składania papierumają mniejsze wąskie okna. Jako akcenty stosowane są ogromne białe kominki.

Wnętrze zaprojektowano w jasnych kolorach, głównie bieli i beżu w meblach i dekoracji. Poszczególne pokoje są połączone w dużą część dzienną, która wydaje się bardziej przestronna Dom sztuki składania papieru z wieloma kątami i spadkami dachu.

KH Christova

nowoczesny dworek - ciekawy ogród

kilka brył budynków z dwuspadowym dachem

biała wyspa kuchenna i szklany stół jadalny

prostokątny stolik kawowy z ciemnego drewna w salonie

Płytki podłogowe z kamienia naturalnego w salonie wyglądają na beżowe

Ogród i zagospodarowanie terenu wokół domu