architektura

Dom na plaży w Malibu

Dom na plaży w Malibu - fasada frontowa

Innym przykładem wpływu i estetyki współczesnej architektury jest Dom na plaży w Malibu, który został zbudowany na plaży w Malibu w Kalifornii przez Shubin and Donaldson Architects. Jej głównymi architektami są Russell Shubin AIA, który w 2001 roku rozpoczął przebudowę starego budynku z koncepcją stworzenia nowoczesnego raju. Nowy budynek musiał być widoczny z autostrady wybrzeża Pacyfiku Malibu, która znajduje się przed nim i współgra ze spokojną atmosferą oceanu z tyłu. Niezbędną izolację zapewnia garaż, który jest przymocowany do części Dom na plaży przed którą stoi ulica. Wejście od tyłu prowadzi na balkon wyłożony dużymi płytkami. Pozwala to dotrzeć na frontowy taras.

Dom na plaży w Malibu

Dom na plaży w Malibu - frontowe patio

Tamdom na plaży w Malibu jest zbudowany na 2 poziomach. Parter składa się z salonu, herbaciarni, jadalni, damskiej toalety oraz dużego tarasu. Drugi poziom składa się z pokoju gościnnego z łazienką, gabinetu, pokoju głównego, pokoju rozrywki oraz sypialni. Na piętrze zastosowano otwartą konstrukcję, która łączy kuchnię, jadalnię i salon z herbaciarnią w 2 dużych strefach dziennych.

nowoczesna architektura – dom na plaży w Kalifornii

nowoczesny wystrój salonu - dom na plaży w Kalifornii

Wszystko w Dom na plaży, wewnątrz i na zewnątrz są wykonane z myślą o oceanie i po to, by służyć na jego korzyść. Osiąga się to poprzez płynne powiązanie przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych oraz ich korespondencję z otoczeniem. Materiały użyte do wykonania elewacji to sztukaterie i cedr, które wyróżniają duże okna. Efektem jest czysty, nowoczesny wygląd, podkreślony odbiciem szkła i prostymi kubicznymi kształtami.

Dom na plaży – nowoczesne wnętrza i zapierające dech w piersiach widoki

nowoczesne wnętrze - salon

Wnętrze od Dom na plaży imponuje również paletą naturalnego drewna i wapienia. Większość ścian zmienia kolor na biały, aby można je było wyróżnić wspaniałymi widokami z każdego okna z widocznego błękitnego oceanu? Dom na plaży spokojnie. Widok wnętrza budynku jako całości pozostawia wrażenie, że jesteś na wakacjach i że możesz naprawdę odpocząć w tej orzeźwiającej, lekkiej atmosferze. To Dom na plaży naprawdę wygląda jak mała oaza średnia na piasku.

 Dom na plaży w Malibu - ogród