architektura

Dom mostowy – architektura przyjazna środowisku

Autor: Max Pritchard Architekci

projekt domu przyjaznego środowisku - dom pomostowy

To niezwykłe Dom mostowy, zaprojektowany przez firmę Pritchard Architects powstał wśród dzikiej naturalnej roślinności w pobliżu Adelajdy w Australii. Jest to kompaktowy, nowoczesny budynek, który służy jako dom i biuro dla pary. Projekt jest innowacyjny i łączy funkcjonalność, połączenie z naturą i energooszczędnością.

To Dom siedzi na ciekawym terenie, który wygląda bardzo nieodpowiednio do budowy domu. Jednak architekci osiągają maksimum dzięki unikalnemu projektowi. Całość posadowiona jest na stalowej konstrukcji mostowej, która składa się z dwóch prefabrykowanych dźwigarów. Taka metoda budowy zapewniła stabilność domu na ziemi.

Niezwykły Projekt domu – dom pomostowy

nowoczesna innowacyjna konstrukcja

Jednopiętrowy  Dom sam został zbudowany w kształcie wydłużonego prostokąta. Budynek ma powierzchnię użytkową zaledwie 110 metrów kwadratowych, ale w zupełności wystarczy dla dwóch osób. Wnętrze składa się z biura, pralni, dużego salonu oraz salonu z łazienką. Widok z każdej strony domu to czysta dzika przyroda. Szklana fasada otwiera dom na zapierające dech w piersiach otoczenie. I nic dziwnego – w końcu okolica jest całkowicie prywatna i nie oczekuje się sąsiadów.

Ciekawa i innowacyjna nowoczesna architektura

ciekawa fasada

To Dom mostowy został zbudowany w sposób przyjazny dla środowiska. Na dachu zainstalowano system solarny, drugi system na dachu zbiera deszczówkę i oczyszcza ją. Brudna woda jest wypompowywana, aby uniknąć zanieczyszczenia. Ten dom wykorzystuje również materiały pochodzące z recyklingu, takie jak stal i aluminium. Unikalny projekt tego Dom to połączenie systemów energooszczędnych i materiałów przyjaznych dla środowiska z nowoczesną architekturą, czego efektem jest zapierający dech w piersiach budynek

KH Christova

Zdjęcie: Sam Noonan

obiekt ekologiczny - otwarty taras

nowoczesna innowacyjna konstrukcja