architektura

Dom 53 – tak wygląda innowacyjna architektura

autorstwa architekta Marcio Kogan

nowoczesna innowacyjna architektura

Ten Dom 53 stanowi przykład nowoczesnego i innowacyjna architektura, który łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Ten piękny Dom 53 autorstwa architekta Marcio Kogana ze Studio MK27 znajduje się w São Paulo w Brazylii. Składa się z trzech kondygnacji o kubistycznym kształcie. Pierwsze dwie kondygnacje można oddzielić od przestrzeni zewnętrznej drewnianym parawanem, co zapewnia większe bezpieczeństwo.

House 53 – innowacyjny pomysł na projekt

minimalistyczna architektura - basen zewnętrzny

Powierzchnia zabudowy jest niewielka, a zgodnie z miejskimi przepisami budowlanymi okoliczne budynki nie mogą być wyższe niż 3 kondygnacje. I zgodnie z tą zasadą architektowi udało się zaprojektować trzypiętrowy dom podpiwniczony.

Parter składa się z kuchni i długiego, salonu, który łączy w sobie jadalnię i salon. Do części mieszkalnej prowadzą dwa wejścia, zlokalizowane od północno-wschodniej i południowo-zachodniej elewacji. Obszar jest zamknięty ogromnymi przesuwanymi szklanymi drzwiami, wpuszczającymi światło dzienne do wnętrza długiego pomieszczenia z obu stron. Więc widzi to innowacyjna architekturar również praktyczne i zachęcające.

nowoczesna architektura – dom 53

minimalistyczny design - salon z akcentami drewna

Gruba ściana oddziela strefę dzienną od długiej kuchni, do której prowadzi niewielki korytarz. Do dyspozycji mieszkańców jest mały otwarty magazyn oraz łazienka w pobliżu. Sama kuchnia jest oświetlona długimi oknami i otwiera się na małe pomieszczenie, które może służyć jako pralnia i magazyn, a także zapewnia dostęp schodami do piwnicy.Schody na piętro zostały umieszczone poniżej części dziennej. Pozostawia bardzo jasne i stylowe wrażenie – schody wyglądają jakby unosiły się w powietrzu.

minimalistyczne wnętrze – dom 53

minimalistyczne wnętrze z dekoracją

Na drugim poziomie znajduje się ogromna sypialnia główna z przedpokojem i łazienką oraz dwie mniejsze sypialnie z indywidualnymi łazienkami. Każdy pokój otwiera się na duży taras otaczający budynek. Wnętrza domu 53 są minimalistyczne i dość kolorowe. Sufity pozostawiono na biało, a pozostałe elementy obłożono drewnem. To czyste, nowoczesne połączenie drewna, szkła i białego tynku. Jeden innowacyjna architektura i ciekawy pomysł na projekt – Dom 53

KH Christova

minimalistyczny design - drewniana ściana

minimalistyczna architektura – nowoczesna klatka schodowa