architektura

Crafting z koronkowymi serwetkami dla atrakcyjnych dekoracji DIY

majsterkować z koronkowymi serwetkami mural-diy-vintage-shabby-frame-wood

Jeśli lubisz romantyczne ozdoby, nie możesz się pomylić z koronką. Nostalgiczna atmosfera tworzona przez blat sprawia, że ​​każde wnętrze jest miejscem relaksu. Ponieważ nie każdy potrafi szydełkować lub po prostu nie ma na to czasu, można wykorzystać również gotowe materiały. Szczególnie nadają się do tego serwetki koronkowe. Mamy kilka oryginalnych pomysłów, jak to zrobić Crafting z koronkowymi serwetkami zebrane razem, które możesz naśladować. Zdziwisz się, jakie ładne rzeczy można zrobić z tymi obrusami.

Rękodzieło z koronkowymi serwetkami – lampa w kształcie kuli

Tinker z koronkowymi serwetkami-efekt cienia-światło-pomysł-oświetlenie-pomysł

Szczególnie atrakcyjne są lampy, które rzucają na ścianę wspaniałe efekty światła i cienia. Jeśli do wykonania takiej lampy w stylu vintage użyjesz koronkowych serwetek, uzyskasz dokładnie taki efekt, a tym samym świetną dekorację DIY do każdego pomieszczenia. W zależności od wielkości lampy będziesz potrzebować kilku koronkowych serwetek, a także okrągłego balonu lub kulki i kleju do tapet.

Zrób atrakcyjną lampę z koronkową serwetką

majsterkować z koronkowymi serwetkami balon-piłka-kij-piłka-kształt-lampa

Napompuj balon, a raczej weź kulkę i połóż na nim pierwszą serwetkę, jeśli robisz ten pomysł z koronkowymi serwetkami. Trzymając go, wcieraj klej do tapet obficie, aż do całkowitego nasiąknięcia. Następnie dodaj kolejną serwetkę, zachodząc na poprzednią i tak dalej. Niech wszystko dobrze wyschnie. Następnie przebij kulkę lub balon, wyjmij go od środka i dodaj gniazdo i żarówkę.

Samodzielne oświetlenie pokoju dziecięcego Tinker

majsterkować z koronkowymi serwetkami lampa-zrób to sam łatwo-dekoracja pokoju dziecięcego

Jak już wspomniałem lampę możesz wybrać w dowolnym rozmiarze. Możesz również użyć tej kuli, aby ulepszyć starą lampę podłogową lub lampę stołową. Po prostu zdejmij stary klosz i zastąp go kulą wykonaną z koronkowej serwetki. Do wykonania lamp z koronkowymi serwetkami nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności ani dużych pieniędzy.

Lampa w kształcie półkuli

Tinker-koronkowe-serwetki-niebieski-półkulisty-klosz-lampy-balonu

Innym wariantem lampy jest kształt półkuli. Jest to również świetna alternatywa, jeśli nie masz wystarczającej liczby serwetek, aby uformować całą kulę. Aby wykonać rękodzieło z koronkowymi serwetkami, ponownie potrzebujesz balonu i serwetek, które możesz również pokolorować. Aby wyprodukować, postępuj jak w poprzednim przykładzie.

Zrób miski 

majsterkowicze-serwetki-kolorowe-miski-z-zrób-to-sam-łatwo

Możesz również wykorzystać kształt półkuli do wykonania ozdobnych misek. Muszelki wyglądają najlepiej, gdy zawsze używasz pełnej serwetki. W razie potrzeby możesz skleić kilka serwetek razem, aby zrobić większe miski do rękodzieła z koronkowymi serwetkami.

Kolorowanie koronkowych serwetek

majsterkowicza-koronki-serwetka-miska-make-water-color-green

Miseczki wyglądają szczególnie atrakcyjnie, jeśli je wcześniej pofarbujesz. Użyj dowolnego odcienia barwnika spożywczego i po prostu zanurz zewnętrzną krawędź w farbie. Efekt ombre powstaje automatycznie, gdy kolor rozchodzi się nieco dalej do wewnątrz. Im więcej nurkujesz, tym mocniejszy kolor. Następnie pozwól serwetce wyschnąć przez 24 godziny, zanim zaczniesz dalej majstrować przy koronkowych serwetkach.

Kształtuj muszlę

rękodzieła-koronki-serwetki-klej-miseczka-kształt-szablon-suszenie

Teraz będziesz potrzebować ponownie kleju do tapet do majsterkowania przy koronkowych serwetkach, które najlepiej umieścić w misce, a także folii spożywczej i plastikowej lub metalowej misce dowolnej wielkości. Owiń miskę folią, aby chronić ją przed klejem. Zanurz serwetkę całkowicie w kleju, pozwól jej na chwilę spłynąć i rozłóż serwetkę równomiernie na odwróconej misce, gdzie klej powinien teraz wyschnąć.

Atrakcyjny dzwonek do ciasta z tkaniny

majsterkować z koronkowymi serwetkami kolorowy-deser-dzwonek-kaptur

Możesz użyć tego samego kształtu do majsterkowania przy koronkowych serwetkach, jeśli chcesz zrobić dzwoneczki do ciasta. Aby móc łatwiej podnieść dzwonek, należy dołączyć tylko najlżejszy przycisk lub pokrętło. Pamiętaj, że oczka i dziurki powinny być jak najmniejsze, aby owady nie przedostawały się przez nie podczas picia kawy na świeżym powietrzu.

Romantyczna latarnia

majsterkować-koronki-serwetki-latarnia-dekoracja-świeca-świąteczna-optyka-śnieżynka

Małe miseczki jako pomysł na rzemieślnicze dekoracje mogą służyć również jako latarnia i tym samym atrakcyjnie ozdobić stół. Aby majstrować przy koronkowych serwetkach, postępuj jak opisano powyżej. Jeśli nie odważysz się zapalić prawdziwej świecy, aby przypadkowo nie spalić tkaniny, po prostu użyj sztucznych świec LED.

Ładne łapacze snów

majsterkować-koronki-serwetki-łapacz snów-zrób-sam paski tkaniny

Łapacze snów to popularna dekoracja. Akcesorium, które wywodzi się od Indian, można szybko i łatwo majstrować, jeśli użyjesz do niego koronkowych serwetek. Potrzebny jest też drewniany pierścionek i różne wstążki, ewentualnie pióra i nitka. Poniżej dowiesz się dokładnie, jak postępować, gdy robisz łapacze snów z koronkowymi serwetkami.

Crafting z koronkowymi serwetkami – instrukcje dla łapaczy snów

majsterkowicze-koronki-serwetki-instrukcje-łapacz-snów-przędza-prosty-prezent

Drewniany pierścionek możesz owinąć wstążką lub nitką, wykonując ten projekt z koronkowymi serwetkami. Serwetka jest następnie naprężona w pierścieniu tą samą nitką. U dołu pierścionka należy zawiązać paski tkaniny, łańcuszki, pióra lub inne odpowiednie przedmioty, a u góry sznurek do zawieszenia.

Świetny pomysł na prezent

majsterkowicze-koronki-serwetki-proste-druciarz-pomysł-łapacz-snów-koronki-obrączki

Ponieważ te łapacze snów są szybkie i łatwe do wykonania, możesz skorzystać z pomysłu majstrowania przy koronkowych serwetkach, jeśli nadal szukasz odpowiedniego prezentu dla kogoś. Możesz również użyć skrawków materiału, a otrzymasz wyjątkowo niedrogą dekorację swojego domu. Świetny wariant do majsterkowania przy koronkowych serwetkach.

Kolorowy bieżnik

majsterkować-koronki-serwetki-bieżnik-pomysł-kolorowe-koła-szydełka

Czy chciałbyś oryginalny bieżnik, który w szczególny sposób podkreśli stół? Następnie stwórz patchwork z różnych koronkowych serwetek, które możesz również wcześniej ponownie zafarbować. Stwórz pstrokaty wzór lub wybierz niuanse koloru. W przypadku rękodzieła z koronkowymi serwetkami można zszyć poszczególne serwetki lub użyć kleju.

Zaprojektuj murale

Tinker-koronkowe serwetki-sztuka-ściana-udekoruj-pomysł-żółty-zielony-płótno

Pokoloruj mniejsze koronkowe serwetki i przyklej je na dowolnym płótnie, aby stworzyć ciekawe dekoracje na ścianę. Ten pomysł na majsterkowanie z koronkowymi serwetkami doskonale nadaje się również na prezent i można go poszerzyć o napisy i życzenia. Możesz również wybrać większe płótno i połączyć kilka serwetek, tak jak to zrobiliśmy w przypadku naszego zdjęcia na okładkę.

Pieczęć z koronkowym wzorem

majsterkować-koronki-serwetki-pieczątka-zrób-sam-koronkowy-motyw-romantyczny

Papier i tkaniny można zaprojektować indywidualnie, jeśli użyje się stempla. Wierzcie lub nie, ale można je wykonać z koronkowych serwetek. Potrzebny będzie również wałek do ciasta i klej. Poniżej znajdują się instrukcje tworzenia z koronkowymi serwetkami.

Serwetki i wałek do ciasta

majsterkować-koronki-serwetka-szydełka-ciasto-rolka-motyw-druk-tapeta

Wałek ciasta jest powlekany klejem, a następnie przykrywany czubkiem serwetki. Zrób to krok po kroku. Ważne jest, aby serwetka była również przycięta na końcu, aby oba końce nie zachodziły na siebie, ale tworzyły równe „połączenie”. Na koniec ponownie pokryj rolkę klejem do tapet, aby wszystko dobrze uszczelnić i możesz zacząć majstrować przy koronkowych serwetkach.

Twórz ładne wzory

majsterkowicze-koronkowe-serwetki-drewniane-ciasto-rolka-kij-nasadka-stempel

Dzięki tej pieczątce możesz teraz ozdabiać różne rzeczy. Papier do pakowania można teraz indywidualnie zaprojektować, podobnie jak ściany, a nawet meble. Wzór zyskuje również popularny, odrapany wygląd, ponieważ farba wygląda na zużytą. Nawet początkujący mogą bez problemu wykonywać rękodzieło z koronkowymi serwetkami!

Fartuch koronkowy

majsterkowicze-koronki-serwetki-fartuch-szycie-gospodyni-akcesoria-recykling

Jak wspomniano wcześniej, nie musisz rezygnować z koronki tylko dlatego, że nie możesz szydełkować. Niektóre gotowe serwetki koronkowe mogą być używane do różnych celów, ponieważ mają już bardzo dekoracyjny wygląd. A może taki fartuch? Każda gospodyni będzie z tego bardzo zadowolona. W przypadku rękodzieła z koronkowymi serwetkami serwety są po prostu zszywane, co może zrobić nawet początkujący.

Zrób wieńce na drzwi z koronkowymi serwetkami

Tinker-koronkowe-serwety-inspiracja-projektowanie-koronki-pierścionek-ubierz

Ten wieniec na drzwi to również bardzo prosty pomysł. Serwetki są po prostu owijane wokół wieńca i sklejane lub wiązane. Znowu możesz zrobić kolorową koronkę. Wianek można również ozdobić innymi elementami dekoracyjnymi, które niekoniecznie muszą być wykonane z koronki. Dostosuj go do pory roku lub aktualnego festiwalu, gdy robisz to z koronkowymi serwetkami.