architektura

Chowane szklane ściany usuwają granice między domem a ogrodem

Chowane szklane ściany dom-dobudowa-powierzchnia mieszkalna-ogród-drzewo

Architekci z włoskiej pracowni architektonicznej Bergmeisterwolf zaprojektowali nowoczesną rozbudowę XVII-wiecznej willi we Włoszech. Dobudówka znajduje się za domem, dzięki czemu znajduje się bezpośrednio w ogrodzie. W ten sposób dom, dobudówka i ogród tworzą harmonijny obraz całości. Cechą szczególną tego rozszerzenia są szklane fronty, które po naciśnięciu przycisku znikają pionowo w ziemi. Chowane szklane ściany całkowicie usuwają granice między przestrzenią wewnętrzną a zewnętrzną i pozwalają na połączenie domu z ogrodem.

rozbudowa-willa-wlochy-rozsuwane-szklane-sciany-dach

Ta nowoczesna dobudówka jest zbudowana na willi z XVII wieku, która znajduje się nad największym jeziorem we Włoszech – jeziorem Garda. Dobudowa domu ma nowoczesny design z odblaskowymi szklanymi frontami w harmonii z kolorowym betonem. Architektura dobudówki w piękny sposób uzupełnia otynkowaną kamienną elewację willi.

chowane-szklane-ściany-domu-nadstawka-ogrodowa-fronty okienne

Tak zwane fronty opuszczane stanowią ulepszoną alternatywę dla drzwi przesuwnych. W szklanych drzwiach przesuwnych lub składanych poszczególne skrzydła są ułożone z boku, dzięki czemu zajmują miejsce w pomieszczeniu. Z drugiej strony chowane szklane ściany znikają całkowicie w podłodze i prawie bezgłośnie za jednym naciśnięciem przycisku. W ten sposób można stworzyć nieograniczoną koncepcję życia, a jednocześnie zaoszczędzić miejsce. Takie ściany zewnętrzne są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i mogą wytrzymać ekstremalne warunki klimatyczne. Dodatkowo dobudówkę można szybko przekształcić w przytulny taras z zadaszeniem otwartym na ogród.

chowane-szklane-ściany-dach-taras-otwarty

W nowoczesnym dobudówce znajduje się przytulny salon, który wychodzi na ogród i oferuje widok na jezioro. Wystrój jest nowoczesny, a nowoczesne lampy wiszące mają charakter industrialny. Bezpośrednio obok salonu znajduje się wyposażona kuchnia z dużą wyspą kuchenną w kolorze czarnym. Gdy szklane ściany są wpuszczone, obszar ten przekształca się w praktyczną zewnętrzną kuchnię z jadalnią. Nowoczesna klatka schodowa łączy willę z dobudówką. Do wykonania schodów użyto kolorowego betonu i jasnego drewna.

chowane-szklane-ściany-nadstawka-kuchnia-salonu-szklane fronty

Piękna willa nad jeziorem Garda posiada duży ogród obficie obsadzony drzewami. Sad z drzewami cytrynowymi i kilkoma stuletnimi palmami tworzą piękny, naturalny krajobraz. Między drzewami znajduje się mały basen, idealny na ciepłe letnie dni.

chowane-szklane-ściany-rozbudowa-willa-garda-włochy

chowane-szklane-ściany-nowoczesny-dom-rozbudowa

chowane-szklane-ściany-nowoczesne-dobudówki-domowe-pionowe-zadaszenia-frontowe

chowane-szklane-sciany-nieograniczona-koncepcja-mieszkania-ogród

chowane-szklane-ściany-znikają-w-podłodze

chowane-szklane-ściany-pionowe-przód-w dół-przesuwne

willa-wlochy-basen-palm-trawnik-kamienna-ściana

wewnętrzne-schody-nowoczesne-kolorowe-betonowe-drewno

Projekt pochodzi z włoskiej pracowni architektonicznej Bergmeisterwolf zaprojektowany.