architektura

“Butterfly Studio” – Nowoczesne biuro ogrodowe ze szklanym dachem dla większej ilości światła

Nowoczesna fasada biurowa ze szklanym dachem

„Butterfly Studio” autorstwa Valerie Schweitzer Architects zostało wybrane jako zwycięzca American Architecture Prize 2017. Prywatne biuro o powierzchni 33 metrów kwadratowych znajduje się na tyłach domu jednorodzinnego w Westport w stanie Connecticut w USA i oferuje ciszę i spokój, w którym można skoncentrować się na pracy. Projekt został zainspirowany strukturą skrzydła motyla i przekonuje szklanym dachem, zalanym światłem wnętrzem i delikatną mieszanką materiałów.

Szklany dach dla większej ilości światła słonecznego

Skośne formy „Studio Motyli”, które wystają z ziemi niczym połamane kawałki lub widły korony, znajdują odzwierciedlenie w futurystycznym, a zarazem prostym wyglądzie. To połączenie starych i nowych materiałów, szkła, drewna i stali, wspiera tę ideę i sprawia, że ​​widz zastanawia się, czy budynek stoi tu od wieków, czy właśnie spadł z nieba. Koncepcję tę dodatkowo podkreśla zastosowanie kontrastującego tynku gipsowego i teku z recyklingu.

Biuro ogrodowe nowoczesny design drewno beton szkło

Architekci zdecydowali się na rozległy szklany dach dla biura ogrodowego. Składa się ze stali i szkła izolowanego termicznie i przepuszcza promienie słoneczne do pomieszczenia. Nieprzezroczyste ściany przeplatają się z kilkoma wąskimi oknami sięgającymi od podłogi do sufitu i tworzą otwartą atmosferę. Możesz obserwować zmieniające się niebo przez szklany dach, jednocześnie ciesząc się poczuciem prywatności.

Szklane biuro w ogrodzie na dachu więcej światła dziennego studio

Podłoga z polerowanego betonu z ogrzewaniem podłogowym biegnie przez całe pomieszczenie i doskonale komponuje się z ponadczasowym designem. Wylewka nie tylko dobrze wygląda, ale jest również praktyczna. Stoły robocze są wyposażone w kółka i można je przesuwać do przodu i do tyłu po całym studiu, aż do znalezienia idealnego układu. Rośliny doniczkowe wprowadzają do studia styl i nastrój oraz tworzą orzeźwiające akcenty.

Biuro ogrodowe nowoczesne drewno betonowe szkło

Rekolekcje w biurze w ogrodzie spokojny relaks

Oświetlenie zewnętrzne sprawia, że ​​biuro ogrodowe wygląda pięknie

Ogród studio ogród biuro nowoczesna elewacja drewno beton

Oświetlenie podłogowe i punktowe w reprezentacyjny sposób podkreślają elewację

Pracownia ogrodowa ze szklanym dachem nowoczesne drewno betonowe oświetlenie nocne

Studio otaczają drzewa iglaste i kuliste krzewy

Pracownia ogrodowa na szklanym dachu nowoczesny, wielokrotnie nagradzany projekt

Szklany dach ogród studio od podłogi do sufitu oświetlenie nocne

Plan architektury

Plan architektoniczny biura ogrodowego w kierunku zachodnim

Zdjęcia © Tom Leighton i Paul Bartholomeuw

Więcej o projekcie i architektach można przeczytać na ich oficjalnej stronie internetowej: Valerie Schweitzer Architekci