Akcesoria

Zawiąż szalik i umiejętnie go ułóż: Wskazówki i instrukcje

Niezależnie od tego, czy nazywa się szalik pętelkowy, okrągły czy rurkowy, chodzi o wieloaspektowy naszyjnik, który okazał się nieodłącznym dodatkiem, szczególnie zimą lub w okresie przejściowym. W języku angielskim nazywa się „Infinity Scarf” i nazwa nawiązuje do typowego „nieskończonego” kształtu szalika. Jak zwykle nie ma kształtu prostokąta, ale oba końce są połączone, a kawałek materiału wygląda bardziej niż tunel. Chusta w kształcie tuby można wiązać na wiele różnych sposobów. W artykule przedstawiamy techniki owijania szalikiem pętelkowym i umiejętne jej stylizowanie.

Zawiąż szalik z okrągłym szalikiem w modnym stylu szalik!

Chusta tuba, szalik okrągły i szalik pętelkowy

Zawiąż szalik pętli szalik pomysły styl porady moda

Szaliki i szale są dziś bardziej popularne niż kiedykolwiek. Od jedwabiu przez bawełnę po dzianiny, są dostępne w szerokiej gamie wzorów i nadają się na każdą porę roku. Wykonany z grubych, grubych struktur zimą i w formie delikatnych jedwabnych szali latem, sprawdził się jako idealne dopełnienie każdego stroju. Ponadto okrągły szalik jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Co to jest szalik rurkowy?

Okrągły szalik pętelkowy szalik pętelkowy, co to jest

Zwykle konwencjonalny szalik ma dwa końce. Jak sugeruje angielska nazwa „Infinity Scarf”, szalik w kształcie tuby nie ma końca. Nie musisz więc pomysłowo wiązać go, aby ładnie leżał na szyi. Po prostu naciąga się go na głowę i owija raz lub kilka razy w razie potrzeby. Jest to szczególnie praktyczne, jeśli szalik ma określoną długość i szerokość. Istnieje kilka opcji wiązania i stylizacji.

Zawiąż szalik rurkowy

Zawiąż szalik okrągły szalik z pętelkami, porady dotyczące stylizacji

Chusta w kształcie tuby może ogrzać szyję i jednocześnie pełnić funkcję modnego dodatku. W zależności od sytuacji dostępne są modele z cienkiej dzianiny, łatwego w pielęgnacji poliakrylu w pięknych modnych kolorach, a także z wiskozy. Jeśli wybierzesz odpowiedni wzór i kolor do swojego stroju, chusta pętelkowa jest idealna do noszenia na co dzień, a także może być dostosowana do każdego stylu ubioru.

Zrób własny szalik – 30 pomysłów na szaliki ze starych T-shirtów

Jak gwiazdy noszą swój szalik jesienią – 26 przykładów

19 świetnych sposobów na zawiązanie szalika + instrukcje

Wiązanie szalika: instrukcje i wskazówki

Zawiąż okrągły szalik rurkowy noś szalik pętelkowy w długim stylu

Nieco krótsze szaliki pętelkowe są stosunkowo krótkie. Dlatego możesz po prostu naciągnąć je na głowę i gotowe. Na pierwszy plan wysuwa się albo funkcja ocieplenia, albo po prostu piękny design i ważne jest, aby dopasować kolor chusty do ubrania.

Szalik rurowy

Z kolei szalik w kształcie tuby Risen można kilkakrotnie owinąć wokół szyi. Obszerne modele z dzianiny wełnianej są szczególnie popularne jesienią i zimą i stanowią elastyczną alternatywę dla grubych swetrów. W razie potrzeby szalik można oddać do szatni. Bo niekoniecznie trzeba z nim siadać przy biurku w biurze.

Zawiąż szalik w kształcie rurki, okrągły szalik, krótki szalik pętelkowy

Przy złej pogodzie i gdy ciągnie się na zewnątrz, dobrze jest zawiązać szalik jak najmocniej wokół szyi i założyć na niego kurtkę lub płaszcz. Możesz po prostu założyć szalik pętelkowy z tyłu szyi i pociągnąć oba końce do przodu, a następnie przeciągnąć jedną pętlę przez drugą. Z przodu powinien być węzeł. Można go następnie przyciągnąć tak blisko szyi, jak chcesz, i zapewni Ci komfortowo ciepło.

Zawiąż szeroki szalik pętelkowy jak poncho

Zawiąż szalik rurkowy w okrągłym szaliku na ramieniu szalik

Chusta w kształcie tuby zapewnia ciepło jak gruby sweter i może być również wiązana jak krótkie ponczo. Szal delikatnie zakrywający ramiona wygląda szczególnie szykownie na cienkiej bluzce lub prostym topie. W zależności od wielkości chusty można ją zawiązać na dwa różne sposoby, co pokazaliśmy na rysunkach powyżej i poniżej.

Pętelkowy szalik do zawiązania okrągłego szalika z pętelką, rzucany na pomysł na instrukcje

Ładna chusta działa jak biżuteria. W pięknym kolorze lub z zabawnymi motywami jest w stanie uwydatnić cały wygląd. Dla wszystkich, których codzienny strój składa się z dżinsów i prostego topu, prosty strój jest natychmiast doprawiany szalikiem i dodawany puszce szyku. Główną zaletą modelu pętelkowego jest to, że znacznie łatwiej go zawiązać: wystarczy dwukrotnie owinąć go wokół szyi i gotowe.

Pomysł na szalik z pętelką z okrągłym szalikiem

Chusta w kształcie tuby to także niedrogi sposób na odświeżenie garderoby. Bo łatwiej zainwestować w szalik niż w nowy płaszcz czy kurtkę. Dodatkowo klasyczny krój jest szybko doprawiany kolorową szmatką. Dotyczy to również panów, którzy również mogą nosić chusty rurkowe.

Pętelkowy szalik okrągły szalik pętelkowy top letni

Chusta w kształcie tuby to również miły dodatek na lato. Z pewnością zdecydujesz się na lekkie tkaniny, takie jak wiskoza, czysta bawełna czy len. Duże, cienkie ręczniki lubią towarzyszyć nam na plaży w postaci pareo w jaskrawe wzory.

Zawiąż szalik i umiejętnie go stylizuj

Szalik pętelkowy okrągły szalik szalik pętelkowy style stroje moda

Chusta w kształcie tuby pasuje do każdego stylu ubioru, jeśli pasujesz do koloru stroju. Wiele wzorów i motywów z przeszłości świętuje dziś powrót, dlatego warto również poszperać w szafie mamy, a nawet babci w poszukiwaniu zapomnianych skarbów. Z pewnością pojawi się fajny kawałek wysokiej jakości tkaniny, który jest teraz ponownie.

Szalik z pętelką z pętelkami szalik z dżerseju w modzie ulicznej

Uniwersalnym materiałem, który pasuje do każdej pory roku jest dżersej lub tzw. T-shirt. Jest to szczególnie przyjemne dla skóry i jest również idealne do szalików pętelkowych. Dla tych, którzy lubią praktyczną modę, a nie szale, ten młody i modny wariant jest idealnym kompromisem.

Zrób sam szalik w kształcie tuby

Zawiąż szalik rurkowy, zrób sobie szalik pętelkowy instrukcje szycia

Jeśli nie możesz znaleźć dla siebie odpowiedniej chusty w kształcie tuby, istnieje możliwość udzielenia pomocy i samodzielnego jej stworzenia. Łatwo to zrobić, jeśli masz już ładny kawałek materiału. W zależności od tego, czy tkanina jest wystarczająco gruba, a tył powinien pozostać widoczny, szalik można również szyć dwukrotnie lub, w razie potrzeby, po obu stronach można użyć różnych tkanin.

Szycie szalika: instrukcje

Zawiąż szalik w kształcie tuby, uszyj sam szalik pętelkowy

Jeśli masz w domu maszynę do szycia, szalik w kształcie tuby można uszyć w kilka minut. Potrzebujesz dwóch szerokich pasków materiału, które musisz najpierw zszyć lub jednego dużego. Następnie zszywasz oba końce razem i gotowe. Ważne jest tylko, aby uzyskać czysty szew i nie szyć „tunelowego” od środka do końca. Więc możesz go odwrócić i ukryć szew.

Zrób sam szalik: bez szycia

Zawiąż szalik tubowy, zrób sam szalik pętelkowy

Możesz również samodzielnie wykonać szalik bez szycia. Będzie to wymagało tradycyjnego prostokątnego szalika, który jest wystarczająco długi, aby można go było owinąć raz lub dwa razy wokół szyi. Zwykle wystarcza 160 cm długości. Potem wystarczy związać dwa końce i gotowe!

Zawiąż szalik tuba dla matek karmiących

Wiązanie szalika rurkowego

Szal z szeroką tubą ma inne i szczególnie praktyczne zastosowanie niż tylko zdobienie szyi. Jeśli jest wystarczająco szeroka, a także wykonana ze stabilnego, miękkiego materiału, takiego jak dżersej, jest idealna do dyskretnego karmienia w miejscach publicznych. Przez resztę czasu mama nosi go stylowo jako szalik.

Okrągły szalik pętelkowy szalik pętelkowy długi dzianinowy

Pętelkowy szalik Okrągły szalik z pętelką na szalik

Okrągły szalik pętelkowy szalik pętelkowy krótki zimowy dzianinowy