Akcesoria

Jak zawiązać krawat – 4 najważniejsze węzły z prostymi instrukcjami

Krawat-szykowny-garnitur-czarny-kwiat-wzór

Krawat to element biznesowej garderoby, ale także element eleganckiego stylu ubioru. Jest nieodzownym dodatkiem do koszuli i garnituru, który nadaje akcent i indywidualny charakter. Szczególnie ważny jest nie tylko projekt krawata, który powinien być dopasowany do stroju, ale także węzeł, którym jest wiązany. Często zdarza się, że na festynach, specjalnych okazjach, rozmowie kwalifikacyjnej lub ogólnie w ciasnych sytuacjach szybko wpadamy w stres, jeśli nie jest się naprawdę przeszkolonym w wiązaniu krawata. Abyś mógł umieścić swój nowy krawat w centrum uwagi, przedstawiamy 4 najważniejsze węzły z prostymi instrukcjami.

Pomyślnie zawiąż krawat

-wybierz-tkaninę-okazję

Według angielskiego fizyka dr. Dowiedział się o tym Thomas Fink. Nie zniechęcaj się tą różnorodnością. Oczywiście nie musisz opanować wszystkich węzłów krawata, ale każdy mężczyzna powinien umieć zawiązać dwa najważniejsze – węzeł czteroręki i prosty węzeł Windsor. Podczas świątecznych okazji pojawiają się również bardziej wyszukane rodzaje krawatów.

Zawiąż krawat – węzeł na cztery ręce

Zawiąż krawat-szykowny-nowoczesny-elegancki-strój

Węzeł „cztery w ręku” jest jednym z podstawowych węzłów krawatowych i jednym z najpopularniejszych. Swoją popularność zawdzięcza głównie prostemu wiązaniu i ponadczasowemu wyglądowi. Nadaje się równie dobrze na każdą okazję, na czas wolny, ale także na spotkania biznesowe. Niezależnie od tego, czy jest to cienki, czy raczej szeroki, każdy krawat można ładnie zawiązać w ten sposób. Ponadto węzeł „cztery w ręku” jest dostępny zarówno dla wysokich, jak i średnich mężczyzn. Oczywistym plusem jest to, że można go zawiązać jedną ręką i być może dlatego nazwano go „prostym węzłem”.

Instrukcje dotyczące węzłów czterech w ręku

Krawat-cztery-w-ręce-węzeł

 1. Umieść szeroki koniec krawata na wąskim.
 2. Przełóż szeroki koniec krawata za wąskim końcem w prawo, a następnie w lewo.
 3. Pociągnij szeroki koniec do szyi, a następnie przeciągnij go z powrotem przez utworzoną pętlę.
 4. Węzeł jest już zrobiony. Teraz po prostu wsuń go do górnego guzika koszuli, aż krawat będzie pasował prawidłowo.

Zawiąż krawat – prosty węzeł windsorski

Krawat-krawat-węzeł-łatwy-windsor

Ten prosty węzeł do krawata jest eleganckim, wszechstronnym dodatkiem, który książę Windsor spopularyzował w latach 30. XX wieku. Węzeł Windsor jest nieco bardziej obszerny i bulwiasty niż węzeł czteroręki. Charakteryzuje się stożkowym, symetrycznym kształtem i jest szczególnie odpowiedni do koszul przylegających do szyi. Wchodzi w to z kołnierzem rekina. W tym celu powinieneś wybrać wąski krawat wykonany z materiału, który nie jest zbyt obszerny. Niezależnie od tego, czy na uroczystą, czy profesjonalną okazję, dżentelmeński wygląd jest doskonale uzupełniony prostym węzłem Windsor.

Proste instrukcje węzła Windsor

Krawat-prosty-windsor-węzeł

 1. Umieść szeroki koniec krawata na węższym końcu, a następnie pociągnij go w kierunku szyi.
 2. Poprowadź szeroki koniec za wąskim.
 3. Następnie przyłóż szeroki koniec z powrotem przed wąski i ponownie pociągnij go w kierunku szyi.
 4. Teraz tworzona jest pętla. W ten sposób poprowadź szeroki koniec krawata z powrotem w dół.
 5. Podciągnij do górnego guzika koszuli, a prosty węzeł Windsor jest na swoim miejscu.

Krawat – podwójny węzeł Windsor

Krawat-krawat-windsor-podwójny szyk

W rzeczywistości podwójny węzeł Windsor nie jest łatwy do zawiązania ze względu na wiele zaplątań. Ale przy odrobinie praktyki nawet początkujący z pewnością będą w stanie to wykonać. Idealny do tego krawat jest wąski, bez podszewki i długi, ponieważ sam węzeł jest nieco bardziej obszerny. Wzór i kolor powinny być subtelne, a koszula – z kołnierzykiem, który nie jest zbyt wąski, w przeciwnym razie końcówki kołnierzyka uniosą się ze względu na wielkość węzła. Podwójny węzeł Windsor wygląda najlepiej na średnich lub niskich mężczyznach. Wysocy mężczyźni z dość szeroką twarzą i szyją powinni generalnie powstrzymać się od tego i wybrać węższy wariant węzła, taki jak czteroręki.

Instrukcje dotyczące podwójnego węzła Windsor

Krawat-podwójny-windsor-węzeł

 1. Niech duża część szerokiego końca zwisa po prawej stronie. Poprowadź szeroki koniec krawata prawą ręką w lewo przez wąski koniec, a następnie chwyć go lewą ręką.
 2. Poprowadź szeroki koniec od lewej do prawej pod węższym końcem, w kierunku szyi, a następnie przez pętlę do prawego dolnego końca.
 3. Chwyć za szeroki koniec i złóż go wokół połowy węzła w lewo. Teraz weź ten sam koniec lewą ręką, przełóż go od dołu przez pętlę wokół szyi i jednocześnie przez tył węzła.
 4. Pociągnij szeroki koniec do przodu nad na wpół wykończonym węzłem. Weź jego czubek, wepchnij go pod zewnętrzną warstwę węzła i przeciągnij go do końca.

  Na koniec ostrożnie wyrównaj węzeł.

Zawiąż muszkę

Krawat-krawat-krawat

Jako alternatywę dla krawata coraz więcej mężczyzn wybiera muszkę, aby wyróżnić się z tłumu, pokazać styl i radość. Ponadto muszka jest znacznie bardziej konwencjonalna niż krawat i można ją nosić nie tylko w klasycznej czerni do smokingu lub bieli do fraka, ale niemal na każdą okazję i zawsze wygląda szykownie. Chociaż ten post dotyczy wiązania krawata, chcielibyśmy również wyjaśnić najprostszy sposób zawiązania muszki.

Instrukcja wiązania muszki

Krawat-cztery-w-ręce-węzeł

 1. Podnieś kołnierz koszuli. Załóż muszkę na szyję.
 2. Pociągnij lewy koniec pętli cztery cale dalej niż prawy. Przełóż prawy koniec na lewy koniec i przeciągnij go przez pętlę od dołu.
 3. Palcem wskazującym i kciukiem lewej ręki uformuj krótszy koniec w poziomą pętlę.
 4. Niech dłuższy koniec opadnie do przodu i połóż na nim palec wskazujący prawej ręki, a następnie wsuń go za przednią pętlę i przełóż przez węzeł.
 5. Wyrównaj oba końce i zaciśnij węzeł.

Kolekcja-krawatów-kolekcje-nowoczesne-kolorowe

Szykownego krawata nie powinno zabraknąć, aby uzyskać elegancki, elegancki wygląd. Wąskie lub szerokie, monochromatyczne lub wzorzyste – to robi różnicę. Tak jak nie każdy krawat jest odpowiedni na każdą okazję, tak nie każdy węzeł krawata wygląda świetnie z każdym krawatem. Aby to ekscytujące partnerstwo naprawdę odniosło sukces, przy wyborze należy poświęcić trochę więcej uwagi. Duży węzeł jak podwójny Windsor w połączeniu z koszulą z kołnierzem rekina dodaje powagi. Eleganckie wykończenia z jedwabiu lub bogatej tkaniny, preferowane na specjalne okazje, osiągają zrównoważony efekt, gdy są wąskie i wiązane w cztery lub proste węzły Windsor.

Krawat-ciekawy-węzeł-odmiana-ekstrawagancki